VILÁGSAKKFESZTIVÁL

Nemzetközi értékelések szerint a világ legszínesebb sakkfesztiválja, olyan esemény, amely a sakk sokoldalúságát ünnepli, bemutatva a kapcsolódási pontokat a játék, valamint a sport, az oktatás, a kultúra, a tudomány és a művészet relációjában. Alapítványunk 2015 óta főszervezője a Polgár Judit Világsakkfesztiválnak. 

MISSZIÓ

  • Univerzalitás: a sakk általános népszerűsítése, alkalmazási lehetőségeinek és társadalmi integráló szerepének bemutatása. 
  • A sakk összeköt: célunk, hogy néhány éven belül a világ öt kontinensén egyszerre ötmillió ember sakkozzon a fesztivál keretein belül; együttműködések és barátságok alakulhassanak ki köztük a térbeli távolság, a nyelvi, a származási, a társadalmi vagy az életkorbeli különbségek ellenére.
  • Világsakknap: olyan éves esemény létrehozása, amelyen a különféle országokból a fesztiválhoz csatlakozó közösségek a rendezvény internetes felületén koordináltan, közös sakkos tevékenység során kapcsolatba léphetnek egymással.
  • Családi kapcsolatok erősítése: a sakk olyan játék, amely a családon belüli generációknak kapcsolódási pontokat, közös élményeket kínál. 
  • Képességfejlesztés: a Sakkpalota Program iránti figyelem felkeltése. A Polgár Judit Módszerrel a gyerekek iskolai eredménye és tanulási hatékonysága szignifikánsan javul, miközben fejlődik a kreativitásuk, a vizuális gondolkodásuk, a problémamegoldó képességük és a memóriájuk.
  • Tudásmegosztás: sakk népszerűsítése mint a digitális kor kiemelten hatékony oktatási eszköze. Magyar és nemzetközi projektek bemutatása.
  • Jövő generációk: a tehetségfejlesztés, valamint a hátrányos helyzetű, fogyatékkal vagy nehéz körülmények között élő gyerekekkel való törődés fontosságának hangsúlyozása.
  • Értékmegőrzés: sakktanulmányszerzői pályázatok kiírása és támogatása. 
  • 1. nap: egész napos családi programok, sakkversenyek, workshopok, bemutatók, előadások exkluzív helyszínen – találkozási lehetőség a sportág klasszisaival és influenszereivel, az oktatás, a tudomány és a művészetek kiemelkedő képviselőivel.
  • 2. nap: Sakk az oktatásban (Educational Chess Summit) nemzetközi oktatási konferencia elismert külföldi és magyar szakemberek részvételével. Hogyan használhatjuk a sakkot mint játékot a gyerekek képességeinek és szociális készségeinek fejlesztésére? Hogy erősíti a sakk a jövőnk szempontjából kulcsfontosságú együttműködés képességét? Hogyan illeszkednek be a sakkot oktatási eszközként alkalmazó innovatív módszerek és programok a rendszerszintű iskolai oktatásba? A legjobb gyakorlatok a világ minden tájáról.